Zrób przynajmniej dwa zdjęcia twarzy: jedno zupełnie wprost, patrząc w kamerę, najlepiej w sztucznym świetle, żeby mieć poźniej podobne oświetlenie przy kolejnym. Zwiąż włosy (grzywkę też), ustaw głowę maksymalnie równo względem kamery, żeby było widać oba ucha po bokach twarzy (jeżeli jest to możliwe anatomicznie). Oraz zrób przynajmniej jedno zdjęcie w profil.
Jeżeli walczysz z asymetrią twarzy, opadaniem powiek i brwi, zmarszczkami na czole, drugim podbródkiem, zródło problemu może tkwić w postawie. Zrób zdjęcia sylwetki na stojąco: od tyłu, od przodu, od boku, oraz jedno zdjęcie od tyłu na siedząco. Staraj się nie prostować się specjalnie, ale zadbaj o to, żeby waga ciała była równomiernie rozłożona na dwóch stopach, nie uginaj kolan, patrz przed siebie, stopy ustaw równo w jednej linii w lekkim rozkroku. Kamera powinna być mniej więcej na wysokości szyi, żeby nie zniekształcić sylwetki, nie może być skierowana na Ciebie ani od góry, ani od dołu, ani od boku, tylko wprost. Zdjęcia muszą być zrobione w bieliźnie lub dwuczęściowym stroju kąpielowym. Sportowa odzież zmienia wygląd ciała i uniemożliwi poprawną analizę.
Te zdjęcia pomogą zdiagnozować przyczyny niepożądanych zmian na twarzy oraz śledzić postępy.
Zaopatrz się w sprzęty: wałek do rolowania, elastyczny pasek (light), podwójna piłeczka, pojedyncza piłeczka. Nie przejmuj się, jeżeli na razie nie masz tych przedmiotów. Wałek na początku może zamienić butelka z wodą, elastyczny pasek – leginsy lub rajstopy, piłeczka do tenisa ziemnego, a nawet twarde jabłko też się nada. Ważne zacząć.
Przykładowe sprzęty:
Masaże i ćwiczenia twarzy robimy na sucho, nie potrzebujesz żadnego dodatkowego produktu.
KONIECZNIE PRZYGOTUJ LUSTERKO, żeby widzieć siebie podczas ćwiczeń, zwłaszcza w czwartki i piątki! Lusterko powinno być wystarczająco duże i wysokie, żeby nie wymuszać wyciąganie głowy w jego kierunku.